Som presvedčený, že politické strany sú organizované zločinecké skupiny. Na ich čele stoja často jedinci s narušeným charakterom a psychikou, z pozadia ich ovládajú čudní ľudia. Ich jediným cieľom je uchopiť moc a priživovať sa na štáte a jeho občanoch. Základnými metódami ich práce sú klamstvo, podvody a korupcia. Keď sa dostanú k moci ovládnu parlament, ministerstvá, štátne úrady a podniky. A ako pijavice cicajú, kým ich nevymenia iní, ktorí sa správajú rovnako. Tieto gangy používajú na svoju činnosť štátne peniaze a podriaďujú si políciu, sudcov aj prokurátorov.

Slúžia im často aj novinári, ktorí síce o sebe hovoria, že sú nezávislí. Poctivo však chodia na ich tlačovky a šíria myšlienky a slová, ktorými politici znečisťujú tento svet. Svoj pohľad na nepotrebnosť politických strán pri spravovaní štátu pred vyše 10 rokmi vyjadril aj profesor Milan Zelený.

Pri voľbách hlavy štátu, ktorá má byť nezávislou a morálnou autoritou, si zločinecké bandy nominujú svojich kandidátov a snažia sa nás presviedčať, komu máme dať svoj hlas. Odkiaľ táto chamraď na to berie odvahu?

Verím, že raz príde doba, keď budú politické strany zakázané, lebo polarizujú spoločnosť, klamú, podvádzajú, kradnú, kazia mládež a traumatizujú celú spoločnosť.

Lezú k nám domov cez médiá a poštové schránky, sú na internete aj na billboardoch – darebáci, ktorí patria k najhoršej spodine spoločnosti. Spomeňme si, na všetky tragédie, ktoré spôsobili politické strany – fašizmus, komunizmus, prevraty a vojny.

Ich predstavitelia vo svete patria k masovým vrahom – Hitler, Mao, Lenin, Stalin alebo Putin. Hovoriť o tom, že sme zatiaľ nevymysleli nič lepšie ako politické strany je hlúposť. Dnes vieme všetci čítať, písať, premýšľať aj konať. Sme prepojení po celom svete a dokážeme vzájomne komunikovať, budovať vlastné komunity, rozhodovať sa, investovať a rozvíjať regióny, v ktorých žijeme. Nepotrebujeme na to žiadne politické strany ani ich predsedov.  Verím, že koniec politických strán príde a potom sa možno podarí vyriešiť chudobu, vojny aj ďalšie problémy sveta. Zatiaľ môžeme proti týmto parazitom bojovať aspoň malými krokmi. Podporovať nezávislých a slobodných odborníkov v regiónoch a ich projekty. Nespolupracovať so žiadnou politickou stranou, nestretávať sa s politikmi a aktívne obmedzovať ich snahy získavať nad nami moc. Byť proaktívny, podnikať, budovať komunity a obmedzovať tak priestor organizovaným zločineckým skupinám v krajine.

Nehádajme sa kvôli politickým stranám a politikom, nestoja za to, aby vnášali konflikt do našich vzťahov a rodín. Nevyjadrujme im podporu a neposielajme im naše peniaze. Robme všetko, čo je v našich silách, aby sme obmedzovali ich negatívny vplyv na našu spoločnosť.

54