Supi sú vtáci, ktorí dokážu stráviť zdochliny v takom stave, keď sú pre iné živočíchy nejedlé. Krúžiace supy sú symbolom smrti. Supi sa zbiehajú aj okolo nás. Prichádzajú z bánk, poisťovní (pozor na supov z Kooperativy), exekučných firiem a organizácií, ktoré povýšili svoj biznis nad život a smrť človeka. Zomrel nám otec a moja mama so sestrou absolvujú ťažké jednania s bankou, poisťovňou a mobilným operátorom o tom, že otec ich služby už potrebovať nebude. Robia drahoty, každý poplatok navyše je pre nich dobrý. Podobným supom je aj lekár, ktorý si vypýta úplatok od ťažko chorého človeka alebo jeho blízkej osoby. Poznám také prípady u lekárov, ktorí zarábajú viac ako obyčajní ľudia. A čo doktori, ktorí mesačne účtujú vysoké poplatky štátu za mobilné odberné miesta a takmer žiadne odbery nerobia? A v čase covidu si vypnú telefóny a neodpovedajú na maily?

Poznám aj supov z východného Slovenska. Celý život kradnú a dnes ohrozujú existenciu významného podniku. Porušujú zákon, ignorujú súdne nariadenia, vydierajú slušného podnikateľa a chcú zničiť pracovné miesta stoviek ľudí v Humennom. Mnohí bezcitní supi sedia dnes vo vyšetrovacej väzbe a niektorí ľudia ich ľutujú. Ľutovať by však mali ich obete. Bezcitní supi zo Smerohlasu roky rozkrádali naše zdravotníctvo a dnes na to doplácame všetci. Nemalo by sa kradnúť ani v doprave, pôdohospodárstve alebo školstve. Ale okrádať chorých ľudí v nemocniciach je najväčšia bezcitnosť pánov „sociálnych demokratov“.

Bezcitní supi ošklbávajú ľudí pri úžerníckych pôžičkách, predaji nepotrebných výrobkov a služieb a šikanujú bezbranných občanov na úradoch. Majiteľka krčmy a penziónu pri Žiline okradla našich klientov z Dobrého pastiera. Niekedy ich však okrádajú aj členovia ich rodiny. Odháňajme bezcitných supov od svojich obetí, ktoré sa im nevedia brániť. Upozorňujme verejnosť a políciu na ich praktiky. Skutočných supov tak naprogramovala príroda. Sú to inteligentní vtáci, ktorí dokážu hádzať zo vzduchu kamene a rozbíjať nimi vajíčka. Supi v ľudskej podobe sú výsledkom chamtivosti a zla a dokážu rozbíjať ľudské životy.

26