Poznám Igora Matoviča veľmi dlho. Roky som ho podporoval a preto považujem za potrebné toto varovanie pre všetkých ľudí, ktorí by ho chceli voliť.

Už niekoľko týždňov máme okolo ciest heslá a tváre nebezpečných psychopatov, ktorí by sa chceli dostať do parlamentu a na ministerstvá. Banda neschopných hlupákov a klamárov sa na nás uškiera z billboardov a pritom by mali sedieť na psychiatrii alebo vo väzení. Ľudia, ktorí už sedeli v parlamente preukázali svoje „kvality.“ Všetci, od Fica, cez Danka, Kollára, Kotlebu, Uhríka, Dzurindu, Pellegriniho, Remišovú, Sulíka, Kuffovcov až po Matoviča, by mali ísť do karantény. Niektorí sú nebezpeční svojim pokriveným charakterom, ďalší svojou neuveriteľnou hlúposťou a neschopnosťou. Premýšľal som, kto z týchto bláznov je najväčšou hrozbou pre našu krajinu a vyšiel mi jednoznačne Igor Matovič. Tu sú hlavné dôvody:

 • V posledných rokoch sa prejavil ako jasný diktátor
 • Vniesol do politiky vulgárnosť, nenávisť, konflikty a chaos
 • Dosadil do funkcii a priviedol do parlamentu najneschopnejších ľudí – Krajčí, Mičovský, Vlčan, Mikulec, Vašečka, Záborská, Remišová, Jančík, Fecko, Jakab, Tabák, Gímeši, Čepček a ďalší.
 • Prejavil sa ako chronický klamár a podvodník.
 • Minul obrovské štátne peniaze na svoje bláznivé nápady, lotériu a balíčky.
 • Sľuboval, že bude bojovať proti mafii a korupcii a spojil sa s ľuďmi prepojenými na mafiu, podporil do funkcie Maroša Žilinku a prejavil absolútnu neschopnosť eliminovať podvody a korupciu v štáte.
 • Z porazeného a odpísaného Roberta Fica vytvoril hrdinu a otvoril mu bránu k víťazstvu v ďalších voľbách a k zostavovaniu vlády.
 • Diskreditoval občianske aktivity zdola, boj za slušné Slovensko a všetky snahy meniť spoločnosť spájaním nezávislých osobností.
 • Útočil na podnikateľov a tlačil na štátnych kontrolórov aby od nich vyberali rôzne poplatky a pokuty.
 • Namiesto zoštíhlenia štátneho aparátu zvýšil ďalšiu administratívu a byrokraciu štátu o tisíce nových úradníkov – MIRRI, Plán obnovy a ďalšie úrady.
 • V posledných rokoch prejavoval silnú psychickú nestabilitu a neschopnosť zvládať svoju vlastnú osobnosť a spoluprácu s ďalśími ľuďmi s ozdielnymi názormi a pohľadmi na riešenie problémov.
 • Igor Matovič preukázal neuveriteľnú kombináciu nevzdelanosti a hlúposti s aroganciou a potrebou miešať sa do vecí, ktorým vôbec nerozumie. Počas covidu, ale aj v iných obdobiach, ignoroval názory odborníkov a neustále presadzoval svoje bláznivé nápady.
 • Svojou deštrukčnou činnosťou premrhal šancu na obnovu Slovenska a po troch rokoch priviedol krajinu do chaosu a na pokraj kolapsu.

Píšem tieto riadky preto, lebo ja sám som v minulosti podporoval Igora Matoviča. Postupne som videl jeho premenu na nebezpečného diktátora, ale aj premenu ľudí okolo neho – niektorí sa ho báli, iní mu boli vďační za funkcie a trafiky, ktoré im pridelil tak, ako to diktátori robia svojimi poskokmi.

Myslím si, že najväčšie nebezpečenstvo pre Slovensko v súčasnej dobe je Igor Matovič. Je potrebné, aby sa on, aj celé zoskupenie neobyčajných figúrok okolo neho, už nikdy nedostali do parlamentu. Ideálne riešenie by bolo, keby všetky strany získali menej ako 5% a parlament by zostal prázdny. Žial, toto sa asi nestane. Načo nám je ale parlament, kde dvíhajú figúrky ruky podľa pokynov šéfov svojich strán a často ani nechodia do práce? Posledné mesiace sú ukážkou toho, akú majú títo ľudia pracovnú morálku. A je tu ešte jeden argument, prečo nevoliť OĽANO. Igor Matovič vyhlásil: „Keď sa nedostaneme do parlamentu, odchádzam z politiky a nikdy sa tam nevrátim.“ To by bola pre Slovensko úľava! 

Šírte toto varovanie, aby už bol pokoj od Igora Matoviča.

53