Dnes bol pekný deň. Ráno som vyzdvihol Jana Maška z Terchovej a o 8:30 sme v Žiline mali Brain Breakfast s Vladom Šuchom. Bol tam celý náš tím – Mišo Poppe, Juro Kavecký, Vlasto Kocián, Jan Mašek a ja. Vladimír Šucha, viedol Spoločné výskumné centrum EU v Bruseli. Je expert na umelú inteligenciu, inovácie a transformačné trendy. Vie vysvetliť aj veľmi zložité veci jednoduchým spôsobom. Vladimír Šucha sa z vysokej pozície v Bruseli vracia na Slovensko. Chce pomôcť zmeniť túto krajinu a kandiduje s Mišom Trubanom. Brain Breakfast spája opravárov sveta. Ak chce niekto opraviť auto alebo počítač, musí im rozumieť. Porozumieť svetu je omnoho ťažšie. Zvlášť svetu, ktorý je rýchly, komplexný a chaotický. Vladimír Šucha sa o to pokúsil. Vysvetľoval tri transformácie – klimatickú, geopolitickú a technologickú a ich vplyv na transformáciu spoločnosti. Vladko hovorí fakty, logické súvislosti a rozumie príčinám zmien a možným následkom. Nechcem vás oberať o zážitok z Vladkovej prednášky, budete si ju môcť pozrieť v archíve Brain Breakfast. Oplatí sa. Keď sa rozpráva o nových trendoch a zmenách, niektorí ľudia majú obavy a strach. Báť by sa však mali hlavne tí, ktorí o tom, čo prichádza, nemajú ani potuchy. Nemali by sme takých ani vyberať do funkcíí, pretože Slovensko má jednu z posledných šancí na zmenu k lepšiemu. Svet nám uteká veľkou rýchlosťou. Dnes sme hovorili aj o tom, že v inováciách nás predbehlo Thajsko, ale sme prví na svete v ohrození pracovných miest automatizáciou. Naše deti odchádzajú študovať do zahraničia. Práve dnes mi moja maturantka Zuzka oznámila, že ju prijali na univerzitu do Veľkej Británie. Lucku máme v Šanghaji. Janko je zatiaľ doma, ale hovorí, že ak budú vládnuť SMER, SNS, Kotlebovci alebo Harabín, tak odchádza s rodinou do Švédska. Buď vytvoríme podmienky, aby sa naše deti vrátili, alebo sa na staré kolená budeme sťahovať za nimi. Zatiaľ mám na výber – Kroměříž, Praha, Šanghaj alebo Liverpool.

Zo Žiliny sme sa s Vladkom Šuchom vybrali do Dobrého pastiera. Aj tam prebiehajú transformácie. Vladko Maslák tam robí transformácie starých domov na útulky a domy sociálnych služieb. Výsledkom je transformácia človeka a jeho návrat do života. Pri obede sme preberali situácie, s ktorými sa stretávame – eurofondy sa rozkrádajú a preplácajú sa z nich dlhy oligarchov. Aj Vladko Maslák sa stal obeťou mafie, ktorá okrádala farmárov o dotácie, na ktoré mali nárok. Počítame dni do konca februára a veríme, že prichádza zmena k lepšiemu. Naša krajina potrebuje transformáciu. Doposiaľ ju viedli nekompetentní a veľmi hlúpi ľudia, ktorí často nemali ani základnú morálnu výbavu. V týchto dňoch je  v kinách premiéra filmu, v ktorom sú zobrazení. Naše prasiatka v Dobrom pastierovi sa cítia dotknuté, že sú porovnávané s dosluhujúcimi vládnucimi politikmi a oligarchami na Slovensku.

Tu je prezentácia Vladimíra Šuchu – BB Vladimir Sucha

BB

sucha

sucha1

dp

dp1

0