Dnešná Akadémia Dobrého pastiera

Dnes sme sa stretli v Akadémii Dobrého pastiera. Témou nášho stretnutia bola slušná firma. Prvý krát som tento pojem použil na našom spoločnom seminári v Žiline s Tomášom Hajzlerom. Tomáš sa tejto témy chytil a urobil aj stránku – http://slusnafirma.cz/. Od zajtra do piatku bude Tomáš Hajzler k dispozícii v OZ Dobrý pastier, predpokladám, že niekde pri kydaní hnoja. Ak máte chuť na besedu, napíšte mi.

Veľa podnikateľov hovorí o ziskoch, produktivite a výkonnosti, ale základom všetkého je slušnosť k zákazníkom, spolupracovníkom, obchodným partnerom, spoločnosti a životnému prostrediu. V slušnosti sú obsiahnuté rešpekt, dodržiavanie sľubov, hovorenie pravdy, spravodlivá cena, dôvera, miernosť v spotrebe, slovách a súdoch, odvaha v činoch a pokora v hodnotení seba samého.

Našimi hosťami boli majiteľ úspešnej firmy MTS Krivá Jurko Habovštiak, Vladko Maslák, zakladateľ a šéf  OZ Dobrý pastier a Emil Schultz, Emilove Sady. Svätá omša, ktorú celebrovali Vladimír Maslák a Štefan Hýrošš, bola zasvätená Titusovi Zemanovi. Helenka a Majka nám celý deň servírovali svoje špeciality.

Tu sú prezentácie

Slušná firma Juraj Habovstiak

Slusna firma

Tu si možete stiahnuť Regulu Sv. Benedikta.

Tu je záznam z nášho spoločného stretnutia s P.Anselmom Grünom, OSB v Sampore s perfektným prekladom Denisa Blahu.

IMG_2249

IMG_2245

IMG_2248

_DSC0033

_DSC0008

_DSC0007

Marián Rudinec predstavili aj nové logo, ktoré navrhol s týmto komentárom: “Symbol Dobrého pastiera je sám o sebe starou kresťanskou “značkou” podobne ako znak ryby či akronym “XR” (grécke písmená “Chí” a “Ró” ). Logo som robil tak trochu aj pocitovo. Usmiaty pastierik si ovečku drží na hrudi. Ovečkine telo je možné chápať aj ako priestor kde sa stretávajú dve ruky. Na pravú ruku som umiestnil znak po klinci – je to Kristova ruka. Druhá ruka je ruka človeka. Môže byť chápaná ako ruka človeka, ktorá sa vystiera za pomocou. Chcel som, aby celé logo vyznelo vitálne a trochu aj lokálne. V logu je humor aj pravda o človeku a Kristovej láske k nemu.”

DP